Nastavení cookies

Bodové světlíky

Bodové světlíky do plochých střech patří k nejoblíbenějším řešením přirozeného osvětlení hal. Jejich nespornou výhodou jsou vynikající izolační schopnosti a vysoká odolnost proti poškození mechanickými vlivy i UV zářením. Bodový světlík šetří náklady na drahá klimatizační zařízení i spotřebovanou energii a zároveň vytváří osvětlení pracovního i obytného prostředí. Bodové střešní světlíky dodáváme v mnoha variantách dle potřeb a přání zákazníků.

Picture1.png
Světlíky dělíme

podle počtu vrstev kopule: jedno, dvou, čtyř nebo pětivrstvé,

podle barvy kopule: čiré nebo mléčné ve standardu (můžeme, ale nabídnou barvu a materiál dle výběru zákazníka),

podle tvaru světlíku: čtvercové, obdélníkové, kruhové,

podle způsobu užití: prosvětlovací, větrací, výlezy na střechu,

podle otevírání: ruční nebo motorové.

Technický popis světlíků

Kopule

Kopule se vyrábí z PMMA-akrylátové sklo o tloušťce cca 3mm tepelným zpracováním technologií volného vyfukování za tepla. Jednotlivé vrstvy jsou provrtány a spojeny nepropustnou oboustranně lepící páskou. Do vyvrtaných otvorů je nalepena plastová krytka pro šroub, která brání proti vodě a vloupání.

 

Podstava

Může být laminátová nebo kovová. Laminátové podstavy jsou vyráběny ruční laminací v různých výškách a sklonech. Každá podstava je tepelně izolovaná dvoucentimetrovou vrstvou polyuretanové pěny. Podstavy je možné vyrábět v různých barvách s různým napojením na povrch stěny (trapézové nadstavce nebo s folií). Do stěny podstavy je také možné usadit ventilátor.

 

Fyzikální údaje

Námi dodávané střešní světlíky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, nízkou specifickou hmotnost, vysokou pevnost, odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům, výbornou propustnost světla.

Realizace