Nastavení cookies

Světlíky

Zabýváme se výrobou a rekonstrukcí střešních pásových nebo bodových světlíku, které zajišťují průnik denního světla do objektů průmyslových, skladovacích, prodejních či sportovních hal, autosalonů a autoservisů. Světlíky zajišťují dostatek denního světla a úsporu energie na osvětlení vnitřního prostoru montované haly. Tvar může být obloukový, sedlový či pultový. Montáže provádíme pomocí polykarbonátových desek a hliníkových profilů.

Světlíky dle tvaru

Obloukové

Sedlové

Pultové

Bodové

Jiné

Hlavní výhody střešních světlíků

Nižší spotřeba energie na osvětlení haly

Efektivní osvětlení interiéru haly

Přirozené a příjemné osvětlení denním světlem

Zajištění přirozených reálných barev v interiéru

Efektivní větrání otvíráním světlíku pomocí otevírání světlíku či ventilačními okny

Konstrukce dodávaných světlíků

Světlíky se montují na podsady, které jsou vyrobeny z pozink plechu a přichyceny do střešního pláště. Výška podsady je odvislá od tl. střešního pláště a přání zákazníka. Podsady se většinou dodávají zateplené. Na připravenou manžetu se ukotví samotná konstrukce světlíku, která je vyrobena z Al profilů, které jsou v případě obloukových světlíků zakruženy do požadovaného tvaru. Jako prosvětlovací prvek střešních světlíků se používají komůrkové polykarbonátové desky vyznačující se vynikajícími tepelně izolačními a optickými vlastnostmi a vysokou odolností proti rozbití a UV záření, které se přichytí pomocí Al lišt s těsněním, které zabraňují zatékání.

KOPULE

Kopule se vyrábí z PMMA-akrylátové sklo o tloušťce cca 3mm tepelným zpracováním technologií volného vyfukování za tepla. Jednotlivé vrstvy jsou provrtány a spojeny nepropustnou oboustranně lepící páskou. Do vyvrtaných otvorů je nalepena plastová krytka pro šroub, která brání proti vodě a vloupání.

Opláštění světlíku

Pro prosvětlení obloukového světlíku se používají polykarbonátové desky různých tlouštěk a provedení dle přání zákazníka. Polykarbonátové desky jsou opatřeny z obou stran ochrannou vrstvou proti UV záření.
Technická specifikace polykarbonátových desek

Součinitel prostupu tepla - tl. 10 mm,Uw = 2,49 až 3,10 W/m2K

Součinitel prostupu tepla - tl. 16 mm, Uw = 1,8 až 2,4 W/m2K

Součinitel prostupu tepla - tl. 20 mm, Uw = 1,6 W/m2K

Součinitel prostupu tepla - tl. 32 mm, Uw = 1,2 W/m2K

Rekonstrukce světlíků

v minulosti se jako prosvětlovací prvek používalo drátosklo, které nesplňuje požadavky na  tepelné ztráty budov a zatěžuje konstrukci střechy.

Rekonstrukce provádíme několika způsoby:

  • Celkovou výměnou světlíku
  • Výměnou drátoskla za polykarbonáty včetně ošetření stávající konstrukce
  • Výměnou poškozených skel
Realizace